Wakacje 2018 - Rymanów Zdrój

W dniach od 01 do 10 sierpnia 2018r. odbył się IV turnus wakacyjny w Rymanowie Zdroju. Na kolonii letniej wypoczywała grupa 41 dzieci uczęszczająca do świetlic profilaktyczno – wychowawczych „Przystań” z Garwolina i Rębkowa.

W trakcie trwania kolonii organizowane były wycieczki po najbliższej i dalszej okolicy. Dzieci spacerowały po Rymanowie Zdroju- zwiedziły Park Zdrojowy, Pijalnię Wód, Tężnię. Odbyły pieszą wycieczkę wokół Żabiej Góry oraz ścieżką „fitness”. Podczas spaceru podziwiały panoramę Beskidu Niskiego oraz obserwowały rzadko spotykaną, typowo górską roślinność. Część kolonistów udało się zielonym szlakiem z Iwonicza Zdroju do Rymanowa Zdroju podziwiając piękno krajobrazów górskich. W Iwoniczu Zdroju zwiedziły Pijalnie Wód Mineralnych oraz kościół św. Iwona. Dzieci odbyły również pieszą wycieczkę wzdłuż rzeki Tabor do Rymanowa, gdzie spacerowały po zabytkowym parku.

Podczas trwania kolonii dzieci wzięły udział w wycieczkach autokarowych. 03.08.2018r. odbyła się wycieczka do Krosna. Zwiedziły Muzeum Podkarpackie, w którym podziwiały galerię sztuki krośnieńskiej- obrazy, rzeźby, kolekcję lamp naftowych oraz szkła podkarpackich hutników. Następnie spacerując po krośnieńskiej Starówce poznały historię miasta oraz zwiedziły kościoły: Farny oraz Franciszkanów. 08.08.2018r. odbyła się wycieczka do Trzcinicy gdzie znajduje się Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Na początku chłopcy uczestniczyli w warsztatach łuczniczych. Każdy miał możliwość strzelania z łuku. Dziewczynki natomiast wzięły udział w warsztatach artystycznych, podczas których malowały wzory na płóciennych torbach. Następnie przewodnik oprowadził dzieci po muzeum , gdzie zgromadzono eksponaty związane z historią tego miejsca. Koloniści zwiedzili również skansen, gdzie zlokalizowane są rekonstrukcje wioski otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza. Później wspięli się na wzgórze, na teren grodziska gdzie zrekonstruowano wały obronne, bramy prowadzące do grodu oraz chaty. Ostatnim miejscem była platforma widokowa, położona w najwyższym punkcie grodziska. Po powrocie do pawilonu w sali multimedialnej dzieci obejrzały film opowiadający historię powstania osady i o prowadzonych w tym miejscu pracach archeologicznych. 09.08.2018r. dzieci zwiedziły Hutę Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie. Poznały proces produkcji wyrobów szklanych, zobaczyły jak formuje się wyroby ze szkła, niektórzy mieli okazję samodzielnie wydmuchiwać bańki szklane. Następnie podziwiały wyroby szklane wyprodukowane w hucie.

Podczas kolonii wychowawcy dbali o podnoszenie sprawności fizycznej wychowanków. Organizowano zajęcia sportowo-rekreacyjne. Dzieci grały w badmintona, piłkę nożną i siatkówkę. Chętnie brali udział w zabawach rekreacyjnych na odkrytym basenie w Brzozowie. W trakcie trwania kolonii odbywały się również zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały kartkę z pozdrowieniami dla sponsorów wypoczynku. Również wieczorami dzieci aktywnie spędzały czas- odbywały się wówczas zajęcia integrujące grupę, zabawy muzyczno-ruchowe, wspólne śpiewanie piosenek m.in. patriotycznych, o Rymanowie, o Bieszczadach. Dzieci uczyły się tańczyć „Belgijkę” i „Kowbojkę”. Odbył się Bal Przebierańców, podczas którego dzieci zaprezentowały się w oryginalnych przebraniach. Wiele emocji u dzieci wzbudziła zabawa „Randka w ciemno” oraz konkurs „Mam Talent”, w którym mogły zaprezentować swoje umiejętności i zdolności artystyczne. Codziennie wieczorami wychowawcy czytali dzieciom legendy związane z początkiem państwa polskiego. Następnie dzieci rozwiązywały quiz „Jaka to legenda”, wzięły udział w grze terenowej „Ślimak” oraz przygotowały spektakle teatralne oparte na legendach. Wszystkie dzieci podczas pobytu na kolonii zachowywały się wzorowo- przestrzegały ustalonych zasad zachowania, wywiązywały się z dyżurów, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zabawach i grach. Wobec siebie były koleżeńskie, uprzejme, opiekuńcze. Wyjechały z Rymanowa Zdroju wypoczęte i zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę oraz z nadzieją, że jeszcze powrócą do Rymanowa Zdroju.


  

  

  

  

  

     

  

  

  

  

     

  

  << Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl