Obchody 10 lecia Stowarzyszenia

10 września w klubie „Na górce” CSiK o godzinie 16 odbyły się obchody 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie.

Stowarzyszenie jest najprężniej działającą instytucją tego typu w naszym powiecie. Inicjatorką jego powstania była Bogumiła Szeląg, która od początku sprawuje funkcję przewodniczącej. W okresie 10 lat w świetlicy "Przystań" wsparcie znalazło ponad 350 dzieci. Głównym celem Stowarzyszenia jest pomaganie dzieciom potrzebującym w pokonywaniu problemów szkolnych, rodzinnych i społecznych. Co roku dla wychowanków organizowane są wyjazdy wakacyjne nad morze i do leśniczówki w Ewelinie oraz liczne wycieczki.

Na początku uroczystości Bogumiła Szeląg serdecznie powitała wszystkich zaproszonych gości i wyraziła wdzięczność za niezwykle owocną współpracę. Na spotkanie przybyły władze miasta i powiatu z burmistrzem Tadeuszem Mikulskim i starostą Grzegorzem Woźniakiem na czele oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji, organizacji i firm, z którymi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie na co dzień współpracuje. Gościem honorowym uroczystości była aktorka Alina Janowska-Zabłocka, która ma na swoim koncie wieloletnie doświadczenie w pracy społecznej i w całym kraju tworzy środowiskowe świetlice pod wspólną nazwą „Gniazda”. Następnie zarząd Stowarzyszenia podziękował wszystkim wychowawcom świetlicy „Przystań” za ich owocną pracę w ciągu tych 10 lat, wręczając okolicznościowe dyplomy i kwiaty. Koordynatorzy w osobach Katarzyna Baran, Alicja Jakimiec i Aleksandra Krawczyk otrzymali także książki. Szczególne podziękowania za wspólną pracę Bogumiła Szeląg skierowała do dyrektora świetlicy pani Kazimiery Bureć.

W dalszej części uroczystości były wystąpienia zaproszonych gości. Kolejno głos zabrali burmistrz Tadeusz Mikulski, starosta Grzegorz Woźniak, poseł Stanisława Prządka, Magdalena Anczewska reprezentująca firmę Avon, dyrektorzy szkół w osobach Danuta Durys i Jacek Zowczak, wójt gminy Garwolin Tomasz Łysiak, proboszcz parafii p.w. Przemienienia Pańskiego ks. Stanisław Maksymowicz oraz były starosta Stefan Gora. Wszyscy na ręce pani Bogumiły Szeląg składali kwiaty, gratulacje oraz deklarowali swoją pomoc oraz wsparcie w kolejnych latach pracy Stowarzyszenia.

Następnie Wojciech Czepczyński, który jest dyrektorem wioski dziecięcej SOS w Kraśniku wygłosił krótkie wystąpienie na temat „Społeczeństwo obywatelskie solidarne z najmłodszymi”. Mówił o potrzebie umacniania rodzin i trosce zwłaszcza o dzieci, które straciły własne rodziny. Po wszystkich wystąpieniach rozpoczęła się inscenizacja słowno-muzyczna pod tytułem „Przystań” przygotowana pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Walendy i Marii Mikulskiej. W programie wzięły udział nie tylko dzieci ze świetlicy – wspomagały je również starsze koleżanki i koledzy uczęszczające do gimnazjum Zespołu Szkól Nr 2.

Po oficjalnej części obchodów jubileuszu w zupełnie luźnej i „towarzyskiej” atmosferze, przy „szwedzkim stole” zaproszeni goście mogli porozmawiać, powspominać i zająć się degustacją.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

<< Powrót


© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl