RYMANÓW ZDRÓJ 2019

W dniach od 03 do 12 sierpnia 2019r. odbyła się kolonia letnia Rymanowie Zdroju, na której wypoczywała grupa 48 dzieci uczęszczających do świetlic profilaktyczno–wychowawczych „Przystań” z Garwolina i Rębkowa. W trakcie trwania kolonii organizowane były wycieczki po najbliższej i dalszej okolicy. Dzieci spacerowały po Rymanowie Zdroju- zwiedziły Park Zdrojowy, Pijalnię Wód, Tężnię. Odbyły pieszą wycieczkę szlakiem źródełek oraz na Punkt Widokowy Podczas spaceru podziwiały panoramę Beskidu Niskiego oraz obserwowały rzadko spotykaną, typowo górską roślinność. Podczas trwania kolonii dzieci wzięły udział w wycieczkach autokarowych:

• 05.08.2019r. odbyła się wycieczka do Sanoka . Dzieci zwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego. Zobaczyły tam w pełni urządzone budynki mieszkalne, mieszkalno-gospodarcze, gospodarcze, budynki użyteczności publicznej (szkoła wiejska, zajazd) oraz obiekty przemysłowe (młyn wodny, wiatraki, kuźnie) i sakralne z okresu od XVII do XX wieku.

• 06.08.2019r. odbyła się krótka wycieczka do Iwonicza Zdroju, dzieci zwiedziały tam Pijalnię Wód Mineralnych, w której zaopatrzyły się w leczniczą wodę. Podziwiały wspaniałą fontannę a następnie udały się na Historyczną Ścieżkę Edukacyjną Iwonickich Zdrojów, która rozpoczynała się tężniami a zakończyła źródełkiem Bełkotka.

• 07.08.2019r. odbyła się wycieczka do Krosna. Dzieci zwiedziły tam Muzeum Rzemiosła, w którym poznały charakter pracy ginących zawodów oraz narzędzi z nimi związanych. Następnie udały się do Centrum Dziedzictwa Szkła. Nie tylko oglądały tam szklane ozdoby, ale też zobaczyły na żywo np. tworzenie witraży, grawerowanie, tworzenie szklanych ozdób. Chętne dzieci wybijały szklaną monetę, którą mogły zabrać na pamiątkę. Poznały również proces produkcji szkła. Zwiedziły też pomieszczenie z piecem i urządzeniami do obróbki szkła. Wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania na szkle a stworzone przez siebie prace oprawione w ramkę zabrały ze sobą do domów.

• 09.08.2019r. dzieci zwiedziły Muzeum Zamek w Łańcucie oraz stajnię. Dowiedziały się, że właścicielami tej posiadłości byli Potoccy a następnie Lubomirscy. Poznały historie pałacu i jego właścicieli podziwiając jednocześnie ich bogate i zabytkowe wyposażenie.

Dzięki organizowanym wycieczkom dzieci poznały faunę, florę, historię i tradycję regionu oraz najważniejsze zabytki. Podsumowanie i sprawdzeniem wiedzy zdobytej podczas wycieczek była gra terenowa „Ślimak”. Zabawa wymagała nie tylko wiedzy ale również umiejętności współpracy w grupie. Dzieci miały za zadanie w odpowiedniej kolejności odnaleźć pytania umieszczone na terenie Domu Wczasów Dziecięcych i udzielić na nie odpowiedzi. Zabawa bardzo się podobała, bo wszyscy z zaangażowaniem w niej uczestniczyli wykazując się jednocześnie ogromną wiedzą zdobytą podczas wycieczek. Podczas kolonii wychowawcy dbali o podnoszenie sprawności fizycznej wychowanków. Organizowano zajęcia sportowo-rekreacyjne. Dzieci grały w badmintona, piłkę nożną i siatkówkę. W trakcie trwania kolonii odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały kartkę z pozdrowieniami dla sponsorów wypoczynku. Również wieczorami dzieci aktywnie spędzały czas- odbywały się wówczas zajęcia integrujące grupę, zabawy muzyczno-ruchowe. Dzieci uczyły się tańczyć „Belgijkę”. Odbył się Bal Przebierańców, podczas którego dzieci zaprezentowały się w oryginalnych przebraniach. Wiele emocji u dzieci wzbudziła zabawa „Randka w ciemno” oraz konkurs „Mam Talent”, w którym mogły zaprezentować swoje umiejętności i zdolności artystyczne. Wieczorami wychowawcy czytali młodszym dzieciom bajki. Odbyło się również ognisko z pieczeniem kiełbasek. Podczas pobytu dzieci słuchały utworów operowych i operetkowych w związku z odbywającym się w ramach Dni Rymanowa Zdroju koncertu „Sopranissimo” . Wszystkie dzieci podczas pobytu na kolonii zachowywały się wzorowo- przestrzegały ustalonych zasad zachowania, wywiązywały się z dyżurów, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zabawach i grach. Wobec siebie były koleżeńskie, uprzejme, opiekuńcze. Na zakończenie wypoczynku wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za aktywny udział w kolonii. Wyjechały z Rymanowa Zdroju wypoczęte i zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę oraz z nadzieją, że jeszcze powrócą do Rymanowa Zdroju.

                                                              

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl