FERIE ZIMOWE Z „PRZYSTANIĄ” – 2020 r.

Ferie zimowe 2020 w Ewelinie

W dniach od 08.02.2020 do 20.02.2020 r gajówka w Ewelinie tętniła życiem. To właśnie tu, tradycyjnie jak co roku, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie zorganizowało ferie zimowe, na których przebywało 60 wychowanków. Dzieci te w ciągu roku szkolnego uczęszczają do świetlicy profilaktyczno - wychowawczej „Przystań” .

Program ferii był bardzo ciekawy, ponieważ dzieci mogły uczestniczyć w wielu różnorodnych warsztatach - socjoterapeutycznych, plastycznych, kulinarnych, grach logicznych czy fotograficznych. Uczestnicząc w tych warsztatach zdobyły różnorodne umiejętności. Na zajęciach plastycznych poznały różne techniki, którymi wykonywały swoje prace. Uczestniczyły m.in. w warsztacie w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulbinach, prowadzonym przez panią Kingę Smak, na którym poznały technikę decupage, którą zdobiły słoiki. Na zajęciach kulinarnych nauczyły się wykonać ciasto drożdżowe i jak wykonać sałatkę owocową. Uczestnicząc w warsztacie gry logiczne, które są wspaniałą gimnastyką dla umysłu, ćwiczyły swoją koncentrację i refleks. Udział w warsztacie fotograficznym pozwolił dzieciom zdobyć wiedzę - co i jak fotografować? Podczas zajęć socjoterapeutycznych dzieci starsze poznały środki chroniące przed uzależnianiami, dzieci młodsze uczyły się natomiast jak nazywać swoje uczucia.

Ponadto w trakcie ferii dzieci dwukrotnie wyjechały do teatru w Warszawie na spektakl pt. „Śpiąca królewna” i do Radomia na spektakl pt. „Tajemniczy Ogród”. Na każdym turnusie wyjeżdżały też na basen w Garwolinie. Piekły kiełbaski przy ognisku, organizowały dyskoteki, podczas których prezentowały swoje talenty. Przed snem dzieci starsze czytały młodszym bajki. Podczas pobytu dzieci odpoczęły, odreagowały stresy i nabrały siły do dalszej nauki w szkole.

Tak bogaty program mógł być realizowany dzięki współfinansowaniu projektu przez Fundację PZU w Warszawie, Urząd Miasta i Gminy Garwolin, PSS Społem w Garwolinie oraz lokalnych darczyńców, dzięki którym dzieci mogły w sposób przyjemny i bezpieczny spędzić niezapomniane ferie zimowe.

Za wspieranie naszej misji, Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim Dobroczyńcom za wielkie serce okazane dzieciom.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

    

    

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl