WAKACJE 2020

Pomimo trudności związanych z epidemią Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie jak co roku zorganizowało wypoczynek wakacyjny p. n „Lato 2020 z Przystanią” w okresie od 01 lipca do 10 sierpnia 2020 r Z wypoczynku skorzystało 70 dzieci uczęszczających do świetlicy profilaktyczno – wychowawczej „Przystań”. Były to 3 dziesięciodniowe turnusy w naszej gajówce w Ewelinie na których wypoczywało 30 dzieci i 1 turnus dziesięciodniowy dla 40 dzieci w Rymanowie Zdroju.
Na koloniach w Ewelinie dzieci nie tylko wypoczywały, ale uczestniczyły w różnorodnych zajęciach takich jak : socjoterapeutycznych, plastycznych, przyrodniczych, rekreacyjno – sportowych i wyjeżdżały na basen w Garwolinie Odbywały wycieczki piesze i rowerowe po okolicy, na ścieżkę przyrodniczo - ekologiczną. Uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez policjantów i pracowników sanepidu. Na każdym turnusie dzieci wyjechały na wycieczki dydaktyczno – krajoznawcze : do Konstancina do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, do Warszawy do Manufaktury Cukierków, oraz na 2 dniową wycieczkę na Podlasie podczas której dzieci zwiedziły Białystok, Supraśl, Tykocin i Puszczę Knyszyńską.
Na kolonii w Rymanowie Zdroju dzieci przebywały dniach od 20 do 29 lipca 2020r. W trakcie trwania kolonii zwiedziły Park Zdrojowy, Pijalnię Wód, Tężnię, Hutę Szkła Artystycznego „Sabina”. Poznały tam proces produkcji wyrobów szklanych, oraz dowiedziały się w jaki sposób są one formowane. Wyjechały na 2 wycieczki autokarowe: Zwiedziły Magurski Park Narodowy poznały florę i faunę Beskidu Niskie a w Bóbrce dowiedziały się w jaki sposób kiedyś była ropa naftowa. W Iwoniczu Zdroju zwiedziły kościół św. Iwona oraz spacerowały po zabytkowym parku. Uczestniczyły : gimnastyce porannej, zajęciach tanecznych, plastycznych, bawiły się na placu zabaw, w chowanego , grały w tenisa stołowego, badmintona, piłkę nożną i siatkówkę, śpiewały piosenki o Rymanowie. Wiele emocji u dzieci wzbudził konkurs „Mam Talent”, w którym mogły zaprezentować swoje umiejętności i zdolności artystyczne oraz gra terenowa po Rymanowie Zdroju.
W realizacji letniego wypoczynku wspierali Stowarzyszenie finansowo: , Fundacja PZU, Kuratorium Oświaty, Urząd Miasta i Gminy Garwolin oraz dobroczyńcy lokalni. Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie, serdecznie dziękuje wszystkim dobroczyńcom za okazane serce.
,
<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl