Ferie 2022 z Przystanią - podsumowanie

W roku 2022 kolejny raz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie zorganizowało ferie zimowe p.n. „Ferie 2022 z Przystanią” dla dzieci uczęszczających do świetlicy profilaktyczno – wychowawczej „Przystań” Ferie odbywały się we własnej gajówce w Ewelinie w okresie od 31.01.2022 r do 12.02.2022 r. Były to 4 trzydobowe biwaki, na których przebywało 60 dzieci.

I turnus od 31.01.2022 r d0 03.02.2022 r - 15 dzieci /oddział w Rębkowie/- E. Głodek J. Szewczyk
II turnus od 03.01.2022 r do 06.02.2022 r. – 15 dzieci /„Przystań Nr 1”/ - M. Walenda i A. Wielgosz
III turnus od 06.02. 2022 r do 09.02.2022r - 15dzieci /”Przystań nr 2 ”/- M. Walenda i E. Nadstawna
IV turnus od 09.02. 2022 r do 12.02.2022 r - 15 dzieci /”Przystań nr 3”/- A. Wielgosz i A. Szlązak

Na feriach dzieci nie tylko odpoczywały i nabierały sił do dalszej nauki, ale też uczestniczyły w różnorodnych warsztatach rozwijających zainteresowania. Były to warsztaty : plastyczne, fotograficzne, socjoterapeutyczne i ceramiczne. Uczestnicząc w tych warsztatach dzieci rozwijały swoje pasje i zdobywały różnorodne umiejętności. Na warsztatach plastycznych, które prowadziła Agnieszka Wielgosz dzieci poznały różne techniki, którymi wykonywały swoje prace. Były to płaskorzeźby, kolaż, drzewka szczęścia, budowanie formy przestrzennej z pianki i prace plastyczne na konkurs „Detektywi” Udział w warsztatach fotograficznych, które poprowadził Piotr Wielgosz pozwoliły dzieciom zdobyć wiedzę, w zakresie co i jak fotografować. Poznały one budowę aparatu fotograficznego, nauczyły się jak wykonywać zdjęcia w pomieszczeniach, a jak na powietrzu. Warsztaty socjoterapeutyczne prowadziła Ilona Sacałowska, podczas których dzieci uczyły się uwrażliwiać na emocje innych osób, a także jak panować nad swoimi emocjami, poznały sposoby radzenia sobie ze złością. Poznały rodzaje środków psychoaktywnych i ich skutki. Na warsztaty ceramiczne dzieci wyjeżdżały do Gminnego Centrum Animacji i Kultury w Sulbinach, które prowadziła Kinga Smak – Lasocka, podczas których uczyły się podstaw modelowania w glinie - wykonywały formy przestrzenne mis i donic, które zdobiły tlenkiem miedzi i magnezu. Odbywały się tez zajęcia gry logiczne warcaby, gdzie pod okiem trenera Stanisława Buszty najpierw trenowały grę, by następnie wziąć udział w turnieju W ramach usportowienia, dzieci wyjeżdżały na każdym turnusie na basen „Garwolanka”, gdzie pod fachowym okiem trenera uczyły się pływać, a także świetnie się bawiły. Pobyt na basenie sprawiał dzieciom dużo radości. W ramach tego działania odbywały się też zabawy sportowe na świeżym powietrzu, wyścigi rzędów, mecze piłki nożnej, bawiły się też w chowanego, ćwiczyły na siłowni zewnętrznej, odbywały wędrówki po lesie tropiąc ślady zwierząt i podziwiały uroki zimowego lasu. W trakcie turnusów odbywały się zajęcia z wychowawcami takie jak : kulinarne podczas których, dzieci nauczyły się robić gofry, sałatkę egzotyczną, babeczki waniliowe z czekolada, pełniły dyżury w kuchni i nauczyły się nakrywać do stołu. Odbywały się ogniska z pieczeniem kiełbasek, rozmowami jak minął dzień i śpiewem, odbywał się bale maskowe i wieczory karnawałowe, na które dzieci wykonywały przebrania w/g swoich projektów, podczas których prezentowały swoje talenty. Wieczorami w gajówce dobywały się wieczory filmowe, zabawy teatralne podczas których dzieci wcielały się w różne role. Grały w gry planszowe, budowały z klocków lego, a przed snem dzieci starsze czytały młodszym bajki. Podczas pobytu dzieci odpoczęły, odreagowały stresy szkolne i rodzinne, nabrały siły do dalszej pracy w szkole
Tak bogaty program mógł być realizowany dzięki współfinansowaniu projektu przez Fundację PZU w Warszawie i Urząd Miasta i Gminy Garwolin oraz Darczyńców,- lokalne firmy, dzięki którym dzieci mogły w sposób przyjemny i bezpieczny wypoczywać. Za wspieranie naszej misji Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim Dobroczyńcom za wielkie serce okazane dzieciom.
11.03.2022

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl