IV Festiwal Przyrody

Dnia 25 października 2008 roku w gajówce w Ewelinie odbył się IV Festiwal Przyrody pod hasłem „Jak żyje las”.

Sponsorem imprezy był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Nadleśnictwo Garwolin.

Podczas festiwalu odbył się konkurs, którego celem była realizacja programu „Razem w Gajówce”. W konkursie wzięli udział wychowankowie Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej „Przystań” oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych Nr 1, Nr 2 i Nr 5 w Garwolinie. Zawodnicy wykazali się ogromną widzą przyrodniczą. Rozwiązywali testy, krzyżówki, łamigłówki i zadania matematyczne, które opracowały p. Hanna Dondzbach i p. Joanna Brauze.

Nad przebiegiem konkursu zgodnie z punktacją czuwał Przewodniczący Jury p. Marek Brauze, który na zakończenie ogłosił wyniki. I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2, II wychowankowie Świetlicy „Przystań 3”, a III uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali nagrody w postaci albumów, słowników, gier przyrodniczych oraz piórników z wyposażeniem. Oprócz nagród otrzymali odznaki z napisem „Jestem Przyjacielem Lasu – Nadleśnictwo Garwolin”.

Na festiwalu odbyły się popisy lotów sokoła, a pogadankę ożyciu, zwyczajach i znaczeniu tych ptaków w przyrodzie przygotował leśnik p. Jarosław Przydacz.

Na festiwal przybył p. Tadeusz Mikulski – burmistrz Garwolina, który poświęcił swój drogocenny czas, gawędząc z nimi przy ognisku. Były też wesołe śpiewy i zabawy. Dzieci prezentowały przygotowane przez siebie plakaty i scenki przyrodniczo – ekologiczne. Było wesoło i przyjemnie. To kolejny dowód na to, że „nauka nie idzie w las, tylko w nas”.


   

         

   

   

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl