Wakacyjna Spartakiada

Działalność Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie, nie zamyka się tylko do pracy w trakcie roku szkolnego. Obecnie na wakacyjnym biwaku przebywają w leśniczówce w Ewelinie , podopieczni ze Świetlicy nr 1 w Garwolinie. Oprócz codziennych zajęć wychowawczych, młodzież chodzi na jagody, uczestniczy w zajęciach plastycznych i sportowych, a także spacerach rowerowych. Placówkę odwiedzili również policjanci, którzy mieli okazję pokazać najnowszy sprzęt i wykazać się swoją sprawnością. Były też przejażdżki „na sygnale” inne ciekawostki. Dużą atrakcją okazały się Igrzyska Sportowe, które prowadził znany trener Stanisław Buszta. Uczestnicy startowali w tzw „czwórboju sportowym” w skład którego wchodziło kilka konkurencji. I tak – rzuty do kosza w kategorii dziewcząt wygrała Natalia Trzcińska 47 pkt, a wśród chłopców Jan Kotlarski – 41 pkt; w odbiciach piłki do siatkówki zwyciężyła również Natalia Trzcińska – 48 odbić. Urbańczyk Michał był pierwszy w kategorii chłopców – 16 odbić. W konkursie skoków na skakance najlepsza okazała się Ola Ragus – 46 skoków w czasie 15 sekund,oraz Janek Kotlarski 30 skoków. W najciekawszej konkurencji – jeździe na rowerze „kto wolniej” bezkonkurencyjna okazała się Paulina Ślązak, która pokonała dystans 10 m w czasie tylko 26 sekund, natomiast Grzegorz Cybulski był najlepszy wśród chłopców – 22,5 s.
W punktacji ogólnej zwyciężyła Natalia Trzcińska przed Pauliną Ślązak i Olą Ragus zaś wśród chłopców najlepszy był Jaś Kotlarski, drugie miejsce zajął Michał Urbańczyk, a trzecie Grzegorz Cybulski.
W zawodach wystartowali również wychowawcy i rodzice. Najlepszą sprawnością wykazała się pani Iwonka przed panią Krysią i panem Darkiem.
Zwycięzcy otrzymali prawdziwe medale i okolicznościowe naklejki, a wszyscy uczestnicy słodycze. Nagrody ufundował Zarząd Stowarzyszenia. Medale i nagrody wręczała osobiście przewodnicząca Stowarzyszenia pani Bogumiła Szeląg.

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl