Uroczystości Wigilijne

W czterech „Przystaniach” Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie, odbyły się w ubiegłym tygodniu tradycyjne wigilie. Wszystkie uroczystości rozpoczęły się od prezentacji pięknych, bożonarodzeniowych jasełek, które przedstawiły zebranym gościom, sympatykom i rodzicom wychowankowie Stowarzyszenia. Jasełka w poszczególnych grupach przygotowały:
Jolanta Maszkiewicz – Przystań nr 1 przy Szkole Podstawowej nr 1,
Małgorzata Walenda – Przystań nr 2 przy Zespole Szkół nr 2,
Aleksandra Krawczyk – Przystań nr 3 przy Zespole Szkół nr 5.
Po występach młodzieży odczytano wigilijne ewangelie, łamano się opłatkiem i składano sobie tradycyjne życzenia. Były też kolędy, mikołajkowe prezenty, a w rolę Świętych Mikołajów wcieliła się młodzież ze szkół średnich, które ufundowały paczki dla dzieci. A były to Samorządy Uczniowskie Katolickiego LO (Przystań nr 1), Liceum Ogólnokształcące z ZS na ul. Długiej (Przystań nr 2) oraz ZSP nr 1 w Garwolinie (Przystań nr 3).
Ponadto firma AVON przekazała na rzecz Stowarzyszenia kosmetyki, a dla każdego dziecka zestaw słodyczy, natomiast PSS Społem Garwolin ufundowała kosz owoców i słodkich niespodzianek.
Radości wychowanków nie było końca. Długo oczekiwana wieczerza nie składała się wprawdzie z 12 dań, ale i tak nie zabrakło tradycyjnej ryby, kapusty, pierogów z grzybami, racuchów czy kompotu z suszu.
Uroczystości wigilijne zaszczycili m.in. swoją obecnością: burmistrz miasta Tadeusz Mikulski, dyrektorzy poszczególnych szkół, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Halina Zalewska, radna miejska Maria Pasik, przedstawicielka PSS Społem Celina Głasek, przewodnicząca Stowarzyszenia Bogumiła Szeląg, dyrektor świetlic Danuta Siwak oraz sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom.

  

  

  

  

  

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl