VI Festiwal Przyrody

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie było organizatorem VI Festiwalu Przyrody, który realizowany był w ramach programu „Razem w Gajówce” – Edycja 2010. Miejscem spotkania, które odbyło się 2 października 2010 była gajówka w Ewelinie.
Tegoroczny Festiwal przebiegał pod hasłem „Bogactwo lasu”, a 12 zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności uczniów na ten temat , przygotowały nauczycielki Joanna Brauze i Hanna Dondzbach. W konkursie wystartowało 8 trzyosobowych zespołów z klas IV-VI Szkół Podstawowych nr 1, 2, 5 z Garwolina , SP z Rębkowa oraz wychowankowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie. Komisja w składzie: Kazimiera Buszta, Małgorzata Gałązka, Anna Krupińska pod przewodnictwem pracownika Nadleśnictwa Garwolin – p. Marka Brauze, czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu i wyłoniła najlepsze drużyny.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie – 30 pkt. w składzie – Maja Mierzejewska, Maciej Mikulski, Bartosz Kondej.
II miejsce – „Przystań” nr 2 – 27.5 pkt. - Wiktor Zowczak, Paweł Solarczyk, Michał Sobiech.
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 – 27 pkt. – Wiktor Gawryś, Weronika Gawryś, Krzysztof Soszka.
Zwycięzcy otrzymali książki, gry planszowe, lupy, globusy, oraz płyty z nagraniami ptasich koncertów. Ponadto wszyscy uczestnicy festiwalu obdarowani zostali upominkami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Garwolin.
Rozstrzygnięto również konkurs na plakat ilustrujący tegoroczne hasło festiwalu, w którym wyróżniono nagrodami w postaci gier planszowych o tematyce przyrodniczej, prace uczniów SP nr 2 oraz Przystani nr 1, 2, 3 i Rębkowa.
Warto zaznaczyć, że uczestników Festiwalu odwiedził Burmistrz Garwolina pan Tadeusz Mikulski.
Głównym organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia była pani dyrektor SPD Danuta Siwak.
Dzięki realizacji programu „ Razem w Gajówce” wzrasta świadomość dzieci i młodzieży w zakresie ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.
Tegoroczny Festiwal Przyrody zorganizowany został pod patronatem Nadleśnictwa Garwolin, przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Centrum Polityki Społecznej, firmy AVON oraz Urzędu Miasta i Gminy Garwolin.


  

  

  

  

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl