Wigilia 2010

Zbliżające się Święta były znakomitą okazją do zorganizowania przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie, tradycyjnych wigilii w poszczególnych przystaniach. Już od kilku tygodni młodzi artyści intensywnie przygotowywali się do tego, by jak najlepiej zaprezentować się w Bożonarodzeniowych Jasełkach. Właśnie od nich zaczęły się wigilijne uroczystości. Nie zabrakło w nich Świętej Rodziny, malutkiego Jezusa, króla Heroda, pasterzy, trzech mędrców, kusicieli w postaci czarnych diabełków czy jeszcze innych postaci, wymyślonych przez dzieci i ich opiekunów. Wspaniałe dekoracje i stroje przygotowane przez same dzieci , dopełniały tradycyjnego, świątecznego nastroju. Uwagę wychowanków przykuwały nie tylko jasełka. Czekała na nie wigilijna kolacja, którą poprzedziło odczytanie ewangelii oraz prawdziwi Święci Mikołaje, w których wcieliła się młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych Garwolina, które ufundowały upominki w postaci świątecznych paczek. Uśmiechy i autentyczna radość towarzyszyły obdarowywanym dzieciom, mimo że często zadawane przez Mikołajów pytania i zadania były zbyt trudne i dociekliwe. Wszyscy wychowankowie byli szczęśliwi i z wielką przyjemnością robili sobie pamiątkowe zdjęcia. A potem śpiewano kolędy, goszczono się wigilijną kolacją, owocami i słodyczami ufundowanymi przez sponsorów.

Jasełka przygotowały panie: Jolanta Maszkiewicz –„ Przystań „ nr 1, Małgorzata Walenda – „Przystań” nr 2, Urszula Baran – „Przystań „ nr 3, Elżbieta Głodek –„ Przystań” nr 4/ przy SP w Rębkowie/.

Paczki dla dzieci oraz Świętych Mikołajów, którzy je wręczali ufundowały Samorządy Uczniowskie: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kamila Cypriana Norwida / dla świetlicy nr 1 i nr 4/ , Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Piłsudskiego / świetlica nr 2/, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte / świetlica nr 3/.

W wigiliach brali udział przedstawiciele władz miasta w osobach burmistrza pana Tadeusza Mikulskiego i przewodniczącego rady miasta pana Marka Jańca, członkowie Zarządu Stowarzyszenia, rodzice, wychowawcy świetlic, wolontariusze i sponsorzy. Wszystkim, którzy przyczynili się do tak miłego spędzenia tradycyjnej wigilii – wychowankowie SPD składają gorące, pełne dziecięcego uśmiechu podziękowania.  

  

<< Powrót


© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl