Ferie zimowe 2011

„CZAS WESOŁO PŁYNIE – ZIMĄ W EWELINIE”

Tradycją stały się wyjazdy wychowanków uczęszczających do Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Przystań” - Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie, na zimowe biwaki do Ewelina. W okresie ferii zimowych w bazie Stowarzyszenia – Ewelinie, odbyły się 4 turnusy biwakowe , w których uczestniczyło łącznie 80 dzieci.
Uczestników tej formy wypoczynku czekało wiele atrakcji przygotowanych przez opiekunów i wychowawców. Zorganizowane zostały m. in. zajęcia socjoterapeutyczne, plastyczne, kulinarne, a także muzyczne, na których dzieci układały i śpiewały piosenki. Odbywały się także spotkania z policjantami, a starsi wychowankowie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez pracownika Sanepidu, gdzie zdobyły odznakę „Młodego ratownika”. Odbywały się również turnieje wiedzy ogólnej pn „Milionerzy” i „Parada blagierów”, które dostarczyły nie tylko wielu emocji, ale także przyczyniły się do poznania przez dzieci wielu nowych pojęć.
Największą radość sprawiały jednak uczestnikom biwaków, zajęcia rekreacyjno – sportowe. Zimowa aura dopisała, więc można było spędzać czas na świeżym powietrzu jeżdżąc na sankach czy szusując śnieżnymi, leśnymi trasami na nartach biegowych, które ufundowała firma „AVON” z Garwolina. Dużą atrakcją okazał się kulig duktami leśnymi, podczas którego można było podziwiać piękno ewelińskich krajobrazów. Wieczorami też nikt się nie nudził. Rozgrywano turnieje tenisa stołowego, warcabów i innych gier stolikowych.
Zorganizowanie tych atrakcyjnych wyjazdów było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Garwolin oraz lokalnym darczyńcom, za co w imieniu wszystkich uczestników, Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje.

Piosenka którą napisały dzieci:
Czas wesoło płynie, zimą w Ewelinie,
Chociaż pada dużo śniegu, a my tutaj wciąż na biegu.
Różne mamy tu atrakcje, od śniadania po kolacje,
Na biegówkach się ślizgamy, smutki zaś w kąt wypędzamy,
Uśmiechnięte minki mamy, do gajówki zapraszamy,
Wszyscy się zaś pocieszamy, że za rok znów się spotkamy.


Tegoroczne ferie zimowe zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urzędu Gminy Garwolin.

  

  

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl