"Sen nocy letniej" w Ewelinie

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie zorganizowało w minioną sobotę plenerowe ognisko w Ewelinie, które było pewną formą podziękowania darczyńcom, sympatykom oraz społecznie pracującemu Zarządowi. Nie zabrakło również wolontariuszy i wychowawców, pracujących na co dzień w czterech „Przystaniach”.

Ognisko otworzyła przewodnicząca Stowarzyszenia pani Bogumiła Szeląg, która powitała gości, wśród których była zaprzyjaźniona od wielu lat z organizacją, znana polska aktorka pani Alina Janowska, były Minister Rolnictwa pan Ryszard Smolarek, Starosta Garwoliński pan Marek Chciałowski i Burmistrz Miasta Garwolin – pan Tadeusz Mikulski. Po krótkim sprawozdaniu z pracy organizacji w roku szkolnym 2010-2011, pani Bogumiła Szeląg podziękowała tym, którzy pracują na rzecz potrzebujących dzieci oraz darczyńcom, wspomagającym organizację finansowo.
Następnie wszyscy udali się na plenerowy spektakl młodzieżowej grupy teatralnej, działającej przy CSiK w Garwolinie, która wystąpiła z komedią Wiliama Szekspira „Sen nocy letniej”. Młodzi aktorzy prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu wystąpili na trawnikowej scenie, gdzie tło stanowiły stare lipy i jabłonie, a głośne monologi potęgowało leśne echo. Widownia z zapartym tchem oglądała losy bohaterów, a następnie podziękowała hucznymi i zasłużonymi brawami młodym wykonawcom, trudnej Szekspirowskiej sztuki.
Dużym wyróżnieniem było specjalne podziękowanie pani Aliny Janowskiej, która jak mało kto zna się na aktorstwie. Sztukę przygotowała pracująca w „ Przystani” nr 2, pani Małgorzata Walenda przy współpracy Pawła Czaporowskiego, Bartłomieja Gąski i Mateusza Tylmana. Grupę teatralną złożoną z 16 osób tworzą uczniowie ZSP nr 1, ZSP nr 2, LO, KLO oraz ZS nr 2 w Garwolinie. Pani Walenda pragnie wyróżnić Paulinę Gendek i Natalię Sitek – wychowanki SPD, a także odtwórców głównych ról - Annę Czajkę, Jakuba Frąckiewicza, Szymona Kozickiego, Rafała Matykę. Następnie zaproszeni goście udali się do leśniczówki na wspólny posiłek, który przygotowała świetlica „Przystań” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Garwolinie.


  

  

  

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl