Ferie zimowe 2012 z "Przystanią" w Ewelinie

W czasie ferii zimowych w Ewelinie, odbyły się cztery turnusy biwakowe (od 14.01.-29.01). Uczestniczyło w nich 82 dzieci. Program zajęć biwakowych był bardzo atrakcyjny. Odbywały się tam różne zajęcia. Przede wszystkim dzieci przebywały dużo na świeżym powietrzu.
W ramach zajęć przyrodniczych dzieci sporo spacerowały po leśnych drogach i ścieżkach ekologicznych, obserwując przyrodę i leśną zwierzynę. Natomiast na terenie gajówki systematycznie obserwowały i karmiły ptaki przylatujące do karmników.

Ponadto w ramach tych zajęć uczestnicy biwaku oglądały film z cyklu PLANETA ZIEMIA pt: „Od bieguna do bieguna”. Zapisywały nazwy zwierząt, które dostrzegały w różnych strefach klimatycznych i rysowały z pamięci najciekawsze i najbardziej charakterystyczne zwierzęta. Ciekawe zajęcia plastyczne w każdej grupie biwakowej, w których dzieci malowały różnymi technikami pejzaż zimowy, przeprowadziła pani Izabela Dądalska.

Kolejną formą zajęć na biwaku zimowym były zajęcia socjoterapeutyczne, prowadzone pod kierunkiem pani Ilony Sacałowskiej, na których uczestnicy uczyli się opanowywania gniewu i złości oraz jak i kiedy używać słów przepraszam, dziękuję i proszę.
Wieczorami wychowankowie najczęściej spotykali się na świetlicy, gdzie w miłej i przyjacielskiej atmosferze, rozgrywano turnieje szachowe i warcabowe.
Dla zwycięzców przygotowane były atrakcyjne nagrody. W tracie trwania turnusu dzieci wyjeżdżały na basen, gdzie doskonaliły swoje umiejętności pływackie.
Zima w tym roku nie rozpieszczała nas zbyt obfitymi opadami i gdy tylko pojawił się pierwszy, /skromny/ śnieg, natychmiast poprawiły się humory i chętnie wyruszyły na narty i sanki, a nawet na pierwszym turnusie udał się kulig. Podczas pobytu w gajówce dzieci spotkały się z policjantem, który opowiadał o bezpiecznym wypoczynku oraz przybliżył zebranym, podstawowe przepisy ruchu drogowego. Na koniec spotkania pan policjant wręczył wszystkim wychowankom odblaski na rowery.

I biwak od 14 -18.01. 2012 r - 20 dzieci „Przystań” nr 1
II biwak od 18 - 22.01. 2012 r - 20 dzieci „ Przystań” nr 3
III biwak od 22- 26.01. 2012 r – 20 dzieci „Przystań” Rębków
IV biwak od 26 – 29.01. 2012 r – 22 dzieci „Przystań” nr 2.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Miasta i Gminy Garwolin oraz Fundacji PZU w Warszawie, dzięki którym dzieci ze świetlicy "Przystań" mogły w sposób przyjemny i bezpieczny wypoczywać na feriach zimowych.

  

  

  

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl