Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom ma już 15 lat

- Niech żyje nasza „Przytań” i niech nam będzie zdrowa. Niech grupa z niej korzysta dziecięco – młodzieżowa - śpiewali 20 września na 15 urodzinach podopieczni, opiekunowie, dobroczyńcy i sponsorzy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie powstało w 1997 roku z inicjatywy Bogumiły Szeląg.
Podczas uroczystego jubileuszu placówki wręczono dobroczyńcom i wychowawcom pamiątkowe medale i serduszka. Kilkadziesiąt instytucji, firm, osób prywatnych i wolontariuszy zostało zaproszonych na scenę sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury, gdzie z rąk Bogumiły Szeląg odebrali pamiątkowe upominki. Cezary Tudek, sekretarz urzędu miasta Garwolin w imieniu burmistrza Tadeusza Mikulskiego, wręczył dziesięciu najbardziej zasłużonym działaczom SPD listy gratulacyjne.
Na uroczystym spotkaniu z okazji 15-lecia stowarzyszenia pojawił się gość specjalny. Alina Janowska, założycielka stowarzyszenia Gniazdo, która stała się prekursorem stworzenia garwolińskiej organizacji, wczoraj gościła na jej 15-leciu.
Wśród zebranych gości pojawili się posłowie na sejm RP. Stanisława Prządka wyraziła słowa uznania i pogratulowała założycielce stowarzyszenia, jednocześnie zaznaczając: – Wierzę, że będziemy razem wszyscy w dalszym ciągu pracować, wspierać i działać na rzecz dzieci i będziemy wspierać ten wspaniały zarząd.
Grzegorz Woźniak przytoczył zasługi Bogumiły Szeląg i pogratulował jej działalności. Na podsumowanie swojej wypowiedzi na temat założycielki organizacji dodał: – Tu 15 lat temu rozpoczęła i tu dalej działa.
Uroczystości uświetnił występ dzieci ze świetlicy „Przystań”, zespołu „Tymczasem” oraz Teatru „Od Czapy”. Kilkunastu młodych artystów pokazało się w inscenizacji pod tytułem „Baśń o puszystym i puchatym”.
Na zakończenie obchodów na deskach sceny zaśpiewała Antonina Krzysztoń z gitarzystą Marcinem Majerczykiem.


  

  

  

  

  

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl