Tajniki przyrody nie są im obce

W ewelińskiej gajówce odbył się w dniu 20 października VIII Festiwal Przyrody, pod nazwą „Poznaj 100 zwierząt”. Pytania sprawdzające umiejętności dzieci zostały opracowane i przeprowadzone przez panie Hannę Dondzbach i Joannę Brauze. W tegorocznym konkursie wzięło udział 24 dzieci z „ Przystani” nr 1, 2, 3 i świetlicy z Rębkowa oraz z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.

Każda świetlica i każda szkoła wystawiały 3-osobowe reprezentacje. Uczestnicy otrzymali po jedenaście pytań dotyczących leśnych zwierząt, sprawdzających wiedzę oraz umiejętności zdobywane na biwakach. Patronat nad VIII Festiwalem Przyrody sprawowało Nadleśnictwo Garwolin. Do gajówki w Ewelinie przyjechało 70 dzieci wraz z opiekunami oraz dyrektorem świetlicy profilaktyczno- wychowawczej „ Przystań” panią Danutą Siwak.
W Festiwalu ponadto udział wzięli przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie na czele z przewodniczącą panią Bogumiłą Szeląg oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej pan Mariusz Siudowski.
Na Festiwalu Przyrody rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na najładniejszy plakat , przedstawiający zwierzęta naszych lasów. Po wspólnym obiedzie odbył się barwny, pełen radości korowód dzieci w kolorowych maskach z piszczałkami oraz z hasłami ekologicznymi, który prowadził przez Ewelin. Po powrocie do gajówki zorganizowano dla dzieci i gości wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Na zakończenie komisja konkursowa pod przewodnictwem pana Marka Brauze z Nadleśnictwa Garwolin ogłosiła końcowe wyniki konkursu:
I miejsce: drużyna „ Myszołowów” z Zespołu Szkół nr 2
[Sylwia Strzeżesz, Wiktoria Tudek, Weronika Rękawek]
II miejsce: drużyna „ Bobry” ze świetlicy Rębków
[Aleksandra Długosz, Karolina Kułt, Karolina Szulik]
III miejsce: drużyna „ Krety” z Zespołu nr 5
[ Adrian Proczek]
IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1
[ Wiktoria Gawryś, Weronika Gawryś, Karolina Białecka ]
V miejsce: Przystań nr 3:
[ Roksana Papiernik, Paulina Kondej, Kowalczyk Dawid ]
VI miejsce: „ Przystań” nr 2
[ Julia Janisiewicz, Paweł Kowalczyk, Bartłomiej Kander]
VII miejsce: Szkoła Podstawowa w Rębkowie:
[ Aleksandra Zielińska, Klaudia Gałązka, Roksana Poboża ]
VIII miejsce: „ Przystań” nr 1:
[ Klaudia Pasik, Eliza Jończyk, Sandra Adamczyk]

Najlepsi w konkursie przyrodniczym otrzymali nagrody i upominki, które ufundowali patronaci festiwalu – Fundacja PZU w Warszawie, Urząd Miasta i Gminy oraz Nadleśnictwo Garwolin. Nagrody wręczali: Bogumiła Szeląg i Danuta Siwak, Marek Brauze oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom - Anna Krupińska i Grażyna Makulec.


  

  

  

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl