Wakacje 2014

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie tradycyjnie jak co roku zorganizowało wypoczynek wakacyjny dla dzieci uczęszczających do świetlicy profilaktyczno-wychowawczej „Przystań”. Z wypoczynku skorzystało 103 dzieci : 83 wypoczywało we własnej Gajówce w Ewelinie, 20 dzieci wyjechało nad morze do Jastarni.

W naszej Gajówce w Ewelinie odbyły się cztery turnusy dwutygodniowe, które trwały od 28.06.2014 do 23.08.2014. Dzieci wyjeżdżały dwa razy w tygodniu na basen, wędrowały duktami leśnymi i jeździły na wycieczki rowerowe po bliższej i dalszej okolicy. Brały również udział w różnorodnych grach i zabawach takich jak: dni pirackie, rycerskie oraz poznały pracę detektywa. Ulubionymi zajęciami dzieci były gry sportowe: w piłkę ręczną, nożną oraz siatkową. Oprócz gier i zabaw dzieci uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych, przyrodniczo-ekologicznych i plastycznych. Pracownicy policji, straży pożarnej i sanepidu przeprowadzili dla uczestników wypoczynku letniego w Ewelinie zajęcia profilaktyczne.

Wiele radości sprawiły dzieciom wycieczki dydaktyczno-krajoznawcze do: Modlina- Konstancina- Jeziornej, Poznania-Gniezna, Kazimierza- Janowca, Radomia-Kielc, Kalisza, Kodnia, Warszawy i Białowieży.

Od 27.06.2014 do 06.07.2014 grupa dzieci odpoczywała nad morzem w Jastarni. Oprócz zażywania kąpieli słonecznych i morskich, dzieci zwiedzały między innymi: „Ocean Park” i Muzeum Motyli we Władysławowie . Wycieczka kutrem „Magdalena” po Zatoce Puckiej przybliżyła im technikę rybołówstwa.

Tak bogaty program wypoczynku letniego był możliwy dzięki dotacjom otrzymanym z:

- Zarządu Województwa Mazowieckiego w imieniu, którego działa Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie,
- Miasta Garwolin,
- Gminy Garwolin,
- oraz miejscowych przedsiębiorców z największym udziałem firmy „Ochnik”.  

  

  

  

  

  

  << Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl