WAKACJE 2015

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom zorganizowało dla 84 dzieci 4 dwutygodniowe turnusy wakacyjne w Ewelinie oraz dla 20 dzieci wypoczynek wakacyjny nad morzem w Jastarni.
Podczas turnusów w Ewelinie, które trwały od 27.06 do 22.08 2015 r we wtorki i piątki dzieci wyjeżdżały na basen do Miętnego i Garwolina a także na kąpielisko w Wildze „Wodna Kraina”. Były 2 razy w kinie Wilga. W każdą środę wyjeżdżały na jednodniowe wycieczki krajoznawczo – dydaktyczne podczas których zwiedziły: Sandomierz, Opatów, Nałęczów, Ćmielów, Kurpie. Były także w Warszawie w ZOO i Centrum Nauki Kopernika oraz w kopalni krzemienia pasiastego i Bałtowie. Odbyły też pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę.
Uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez psychologa, ceramicznych, przyrodniczych, sportowych, kulinarnych i muzycznych. Uczestniczyły w różnego rodzaju grach i zabawach, wycieczkach rowerowych po okolicy, podchodach, konkursach, pokazach mody kolonijnej, w wieczorach humoru i satyry. Zwiedzały zakłady pracy, lokalne zabytki i izby regionalne. Uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez pracowników Straży Po żarnej, Sanepidu i Policji. Wzięły udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy organizowanych przez straż, policję i sanepid, które odbyły się na Zarzeczu w Garwolinie.
W związku z rokiem Jana Pawła II na turnusach odbywały się wieczornice poświęcone Św. Janowi Pawłowi II.
Na 10 dniowym turnusie nad morzem w Jastarni wypoczywało 20 dzieci, zwiedzili oni Władysławowo, Hel oraz pływali statkiem. Pogoda sprzyjała kąpielom w morzu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom dzięki, którym 104 dzieci mogło spędzić wakacje. Byli to:
Cezary Ochnik, Jacek Ochnik, Marcin Ochnik, Zbigniew Leszek, Jarosław Janowski, Przemysław Omieczyński, Eugeniusz Majsterek, Jan Maciejowski, Jacek Bronisz, Jan Karwowski, Piotr Baran, Dominik Łukasz Żak, Liliana Piwowarczyk, Teresa Grabska, Hanna Stefańska-Baran, Anna Kaczyńska, Monika i Artur Piątkowscy, Grzegorz Wierzbicki, Marek Siudowski, Hieronim Kobus, Henryk Mianowski, Jarosław Kargol, Zdzisław Majewski, Zarząd Banku Spółdzielczego w Garwolinie, Urząd Miasta Garwolin, Urząd Gminy Garwolin, Fundacja im.dr M.Kantona  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  << Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl