XIII FESTIWAL PRZYRODY
Festiwal przyrody 7.X.2017 r.

„Przyroda w wierszu i piosence”

W roku 2017 kiedy to Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie obchodzi XX lecie swojej działalności odbył się 7 października w gajówce w Ewelinie 13 Festiwal Przyrody pod hasłem „Przyroda w wierszu i piosence”. Festiwalowi jak co roku patronowało Nadleśnictwo Garwolin, które reprezentowali p. Anna Wiewióra i Podleśniczy p. Mateusz Flis. Pytania konkursowe oraz pokazy i pracę pod mikroskopem przygotowały p. Hanna Dondzbach i p. Małgorzata Siwak.

Na festiwal przybyło 54 dzieci i 7 wychowawców oraz przedstawiciele Zarządu SPD p. Kazimiera Buszta, p. Anna Krupińska

Festiwal otworzyła dyrektor świetlicy profilaktyczno – wychowawczej „Przystań” p. Danuta Siwak. Następnie p. Mateusz Flis przeprowadził gawędę na temat lasu i pracy leśnika. Dzieci z zaciekawieniem i z wielką uwagą słuchały opowieści .

Po wysłuchaniu przystąpiono do konkursu z wiedzy przyrodniczej. W konkursie wzięło udział 24 dzieci. Było to 8 drużyn 3 osobowych w których 4 drużyny to wychowankowie świetlicy ”Przystań” i 4 drużyny to dzieci z zaprzyjaźnionych ze świetlicą szkół podstawowych.

Zawodnicy wykazali się wielką wiedzą przyrodniczą dotyczącą lasu i organizmów w nim żyjących. Rywalizacja była bardzo wyrównana potrzebna była dogrywka i tak po podliczeniu punktów komisja ogłosiła wyniki:

I miejsca egzekwio zajęli : wychowankowie świetlicy „Przystań” z Rębkowa : Roksana Poboża, Kacper Kurek, Beata Rękawek i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie: Helena Mikulska, Frida Pyra, Alicja Jaworska, II miejsce zajęli uczniowie ze szkoły podstawowej nr 5 w Garwolinie: Tomasz Kotlarski, Oliwia Lewandowska, Alicja Skoczylas i III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowa w Rębkowie: Oliwia Budyta, Kacper Rychlik, Karolina Ornat.

Następnie odbył się też konkurs na wiersz i piosenkę o tematyce przyrodniczej, które prezentowali wychowankowie każdej świetlicy „Przystań”. Po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja wydała werdykt : I miejsce otrzymali wychowankowie świetlicy „Przystań nr 2”, którzy zaprezentowali wiersz napisany przez dzieci i wystąpili w przepięknych kapeluszach wykonanych własnoręcznie. II miejsce zajęli wychowankowie „Przystani” Rębków. Był to piękny wiersz i piękna piosenka z zaprezentowaniem strojów i z podkładem muzycznym. III miejsce „Przystań nr 3” i IV miejsce „Przystań nr 1”.

Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody książkowe i gry edukacyjne. Książki ufundowało Nadleśnictwo Garwolin, a gry zakupiono dzięki współfinansowaniu projektu: p. n. ”Świetlica profilaktyczno - wychowawcza przez Miasto Garwolin, Gminę Garwolin, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i Fundację PZU która współfinansuje projektu p.n. „Po lekcjach jest ciekawie.”

Pani Bogumiła Szeląg - Przewodnicząca Zarządu SPD w imieniu własnym i Zarządu oraz dzieci ze świetlicy profilaktyczno – wychowawczej Przystań” serdecznie dziękuje wszystkim współfinansującym nasze zadanie .

To przedsięwzięcie było współfinansowane przez Fundację PZU.

  

  

  

  

  

  

  

  

<< Powrót© 2007 SPD w Garwolinie
Strona wykonana przez twórców portalu www.grajdol.pl